10 سؤالي که بايد از همسر بي وفاي خود بپرسيد
مجله هايي که در ارتباط با خانم ها مطلب مي نويسند، اطلاعات ارزشمندي را در اختيار ما قرار مي دهند که شايد نتوانيم در هيچ کجاي ديگر مانند آن را پيدا کنيم. اين طور مجلات جنبه هاي متفاوت فکري خانم ها، که بيشتر آقايون از آن اطلاعي ندارند، را به طور آشکار نمايش مي دهد. آنها به راستي چه برداشتي از رفتار آقايون دارند؟ چگونه در برابر عکس العمل هاي آنها از خود واکنش نشان مي دهند؟ انتظارات حقيقيشان چيست؟ و ...هميشه مطالب بسيار زيادي براي ياد گرفتن وجود دارد.

سايت مردمان شما را با اطلاعات مفيدي در زمينه جنس مخالف آشنا مي کند، و تفاوت آن با مجله ها در اين است که ديگر مجبور نيستيد براي مخفي کردن آن از جلوي چشم همسرانتان تلاش کنيد! مقالات معمولا توسط خانم ها براي خانم تحرير ميشوند، اما درون مايه آنها براي آقايون داراي ارزش فوق العاده گرانبهايي است....و اين هم دلايلي که شما به محض اطلاع بايد در زندگي خود به کار بنديد؛


به چه فکر مي کند


در اين قسمت قصد داريم تا به تمام آقايوني که در زندگي خود مرتکب خيانت شده اند، نشان دهيم که برداشت واقعي نامزد و يا همسرانشان در مورد آنها چگونه است. به اين منظور چکيده اي از متن "دوستي هاي معمولي" نويسنده: دکتر پي گلاس را انتخاب کرده ايم. 10 سوال زير مطالبي هستند که خانم ها زمانيکه پي مي برند فرد ديگري به تازگي وارد زندگي همسرشان شده در سر ميپرورانند. اين بخش را به دقت مطالعه کنيد تا پيش از اينکه پاي خود را فراتر از خط قرمز خيانت بگذاريد، بدانيد که ممکن است چه آسيب هاي روحي رواني به همسرتان وارد آوريد.

مقوله بدعهدي


پس از اينکه خيانت و بد عهدي وارد زندگي مشترک شد، خيلي اوقات دانستن جزئيات مطالب و جستجو و تفحص در مورد آنها به منزله بهترين راه براي درک عمق فاجعه به شمار مي رود. براي مثال سر در آوردن از اين موضوع که چه نوع هديه يا کارتي بين آنها رد و بدل مي شود، شما را به سوي اين مطلب رهنمون مي سازد که همسر خيانتکارتان چه حسابي روي ارتباط دوم خود باز کرده – چه از نظر احساسي و چه از نظر اقتصادي – ممکن است يک فرد خيانت کار و شريک دومش براي يکديگر آهنگ هاي عاشقانه ضبط کنند و به هم هديه دهند... هر چند گوش دادن به کلمات و جملات رمانتيک داخل موسيقي، براي شخصي که مورد خيانت قرار گرفته، کار دشواري است، اما اين امر به او کمک مي کند تا بفهمد چرا همسرش نمي تواند از رابطه نامشروع خود دست بکشد. از اين طريق فرد قادر مي شود تا علل بي تفاوتي همسرش نسبت به خود را پيدا کرده و سرانجام مي تواند کاري انجام دهد که فضاي رمانتيک از دست رفته دو مرتبه به زندگي شان باز گردد.

10 سوال زير، کاوشي است براي اکتشاف دلايل بروز خيانت و مسائلي که در وراي آن نهفته است. برخي از آنها سوالاتي هستند که من خودم به شخصه براي روشن کردن نوع رابطه، در کلينيک تخصصي ام در حضور بيماران مطرح مي کنم. بحث پيرامون اين فرايند، مانند ماده اوليه اي است که شما را قادر مي سازد تا بعدها بتوانيد بناي اصلي زندگي خود را بر پايه آن استوار نماييد.

1- چه فکري کردي که به خودت اجازه دادي با شخص ديگري وارد رابطه شوي؟


دلايل بسيار زيادي وجود دارند که به طور طبيعي از ورود افراد به منطقه ممنوعه جلوگيري مي کنند. ارزش هاي فردي، و آسيب هايي که بعدها ممکن است به موجب اين اشتباه پديد آيد، همه و همه باعث ايجاد افکار بازدارنده اي در ذهن مي شوند، و کماکان فرد را از ورود به يک رابطه نامشروع باز مي دارند. يکي از ابتدايي ترين افکاري که ممکن است به ذهن هر کسي برسد، اين است که آيا اصلا شريک خيانتکار ملاحظه دارد؟ و مي تواند نتايج و عواقب درگير شدن در يک چنين رابطه اي را در ذهن خود به تصوير کشد؟ آيا به هيچ وجه به اين مطلب فکر مي کند که امکان دارد همسرش او را در حين ارتکاب به جرم به دام اندازد؟

فرض کنيم مهرداد (که در حال حاضر با مريم نامزد کرده) تصميم مي گيرد بر روي همه چيز پا گذاشته و به يک نهار مخفيانه با سميرا برود؛ واقعا او چه چيز در سر دارد؟ و چه پيش بيني ميکند؟ لازم به ذکر است که يک ارتباط کاملا دوستانه مي تواند پس از مدتي، به راحتي، تبديل به يک رابطه عاشقانه شود. وقتي مردم به جنس مخالف خود اعتماد مي کنند و با او در مورد مشکلات زندگي مشترکشان صحبت مي کنند، نه تنها نقاط ضعف خود را در معرض نمايش مي گذارند و بلکه همزمان اعلام آمادگي مي کنند که تمايل دارند با او وارد رابطه عاطفي شوند. اگر چه خانم ها احساساتي هستند و به سرعت مي توانند با افراد بسيار زيادي ارتباط برقرار کنند (به ويژه خانم هاي ديگر)، اما در مقايسه، مردها زماني مي توانند احساسات واقعي خود را تخليه کنند که در يک ارتباط عاشقانه قرار گرفته باشند. در نتيجه با توجه به حقيقت وجود جنس مذکر، زمانيکه يک ارتباط از نظر احساسي ميان آنها و يک جنس مونث صميمي شود، تمايل پيدا مي کنند که رابطه جنسي را نيز به آن اضافه کنند.

شروين در طي بحثي که با همسرش لادن داشت، به هيچ نتيجه اي نمي رسيد که چرا؟! و چگونه؟! به خودش اجازه داده با الهام (همکار جديدش در محل کار) وارد رابطه عاشقانه شود. فقط مي دانست ارتباط از جايي شروع شد که او براي موقعيت الهام دلسوزي نموده و نسبت به او ترحم مي ورزيد. الهام براي اغوا کردن شروين خود را اينطور جلوه داده بود که قبلا يک ازدواج ناموفق داشته و متاسفانه از آن چيزي جز يک کودک معمول برايش باقي نمانده است. او همچنين در حرف هايش گفته بود که با پدر پيرش زندگي مي کند که به شدت بيمار است و به طور تمام وقت نيازمند کمک و مراقبت هاي ويژه است.

شروين قبول مي کرد که الهام با او به عشق ورزي و عشوه گري مي پرداخته و او هم به طور ناخودآگاه در ذهن خود لادن (همسر اولش) را با او مقايسه مي کرده و به اين نتيجه مي رسيده که لادن هيچ احساسي نسبت به او ندارد و نمي تواند او را از نظر عاطفي تطميع نمايد. شروين خودش را مانند يک حامي در برابر الهام تصور مي کرده، کسي که مي تواند مانند يک منجي او را از درد، رنج، و تمام مشکلات زندگي برهاند. از اينرو رفته رقته الهام در ذهن شروين جايگاه يک زن ايده آل را پيدا کرد. يک روز سرد تعطيل، الهام براي نخستين بار با او تماس مي گيرد تا به خانه اش برود و باتري خرابش را شارژ کند. شروين اين بار جريان را با لادن در ميان مي گذارد. اما متاسفانه لادن روي خوشي از خود نشان نمي دهد و به همسرش مي گويد که ديگر نمي خواهد هيچ چيز در مورد اين دختر بشنود. شروين هم به خواست همسر خود عمل مي کند و ابتدا مکالمه هاي تلفني و سپس رفت و آمدهاي آخر همفته خود را از او مخفي نگه ميدارد تا اينکه ارتباطش با الهام تبديل به يک پيوند عاطفي و احساسي مي شود. صميميت جنسي بين آنها آنقدر افزايش پيدا مي کند که شروين خالصانه اعتراف مي کند که "عاشق" الهام شده است. در اين مرحله شخص هم از نظر احساسي و هم از نظر جنسي با شريک زندگي اوليه خود فاصله مي گيرد.

الهام در يک خانواده متوسط رو به پايين، و بدون وجود هيچ گونه امکانات رفاهي بزرگ شده بود. زمانيکه شروين او را به يک نهار معمولي، آن هم در يک رستوران سلف سرويس دعوت مي کرد، آنقدر هيجان زده مي شد که قلبش به تپش مي افتاد. اما در مقايسه زمانيکه لادن را به يک رستوران 5 ستاره مي برد، او به اين کار به عنوان يک روند عادي زندگي نگاه مي کرد و هيچ شادي خاصي بروز نمي داد. شروين از اينکه توانسته بود به زندگي آشفته يک دختر بي پناه لذت و شادابي اضافه کند، احساس غرور و افتخار مي کرد و هيچ چيز برايش شيرين تر از اين احساس نبود.

در ابتدا شروين تنها از روي ترحم با الهام ارتباط برقرار مي کرد، اما به دليل بي توجهي لادن اين ترحم و دلسوزي رفته رفته تبديل به يک پيوند عاطفي شديد شد که شروين خودش هم از اين موضوع آگاهي نداشت و نمي دانست در چه منجلابي فرو رفته. او زماني به خود آمد که لادن دست او را گرفته و به جلسات مشاوره برد. او قول داد که در آينده مرزهاي محکمي در مقابل خانم هاي زخم خورده و معصوم اما در عين حال فريبنده و جذابي که قصد لمس کردن قلب مهربانش را دارند، بکشد.

2- آيا پس از برقراري اولين ارتباط جنسي، احساس گناه نکردي؟


مقوله احساس گناه، تا حد زيادي به ارزش هاي فردي شريک خيانتکار بستگي دارد. برخي از افراد زمانيکه حرف از برقراري ارتباط جنسي نامشروع با شخص ديگري به ميان مي آيد، به هيچ وجه احساس گناه نمي کنند. اما افراد ديگري نيز هستند که قبل از برقراري رابطه جنسي به هر ترتيبي ارتکاب به گناه را لمس کرده و ترس به دل خود راه مي دهند. همين احساس گناه به عنوان نيروي بازدارند عمل کرده و آنها را از ارتکاب به عمل نامشروع باز مي دارد، همچنين سبب مي شود زمانيکه بر سر دوراهي قرار ميگيرند، در اکثر موارد گزينه صحيح را انتخاب کنند. عده ديگري نيز هستند که پس از ارتکاب به گناه احساس ندامت و پشيماني به آنها دست مي دهد ولي باز هم اين امر سبب نمي شود که آنها از ارتکاب به "گناه بعدي" دست بکشند.

برخي از افراد پس از برقراري اولين رابطه غير زناشويي و غير اخلاقي، احساس تنفر بسيار شديدي نسبت به خود پيدا مي کنند و همين امر باعث مي شود که پس از آن تا مدت ها نه با همسر خود همبستر شوند و نه با معشوقه. گروه ديگري نيز هستند که به برانگيزاننده هاي جنسي صرفا به عنوان وسيله اي براي رهايي و نجات از روزمرگي هاي زندگي نگاه مي کنند و قصد دارند تا از اين طريق بر پوچي ها و بي فايدگي هاي شخصيت خود غلبه کنند. دسته ديگري از افراد هم وجود دارند که با دليل و منطقي فردي، خود را راضي نگه مي دارند و به کارهاي کثيفشان ادامه مي دهند. آنها با توجيه هاي عقلاني به خود مي قبولانند که هيچ کس در اين رابطه آسيب نخواهد ديد؛ با خود تصور مي کنند که چون چيزي از نظر مادي از همسر و يا فرزندان اصلي خود مضايقه نمي کنند، پس اعمال نامشروعشان قابل توجيه است. در نهايت، افراد بسيار کمي هم وجود دارند که احساس گناه آنقدر در آنها شديد است که پس از اولين اشتباه ديگر طاقت نمي آورند، قبول مي کنند که مرتکب عمل حقيري شده اند و به اين فکر مي افتند که پيش از آنکه کسي از قضيه بويي ببرد به کارهاي نامشروع خود پايان بخشند.

3- اگر مي دانستي در اشتباه هستي چرا رابطه براي مدتي طولاني ادامه داشت؟


وارد شدن در يک رابطه عاشقانه نا مشروع هم کار کثيفي به حساب مي آيد و هم در عين حال محصور کننده و فريبنده است. ذات ممنوعه و هويت متزلزل و ناپايدار عشق هاي مخفي باعث مي شود تا علاقه و هوس براي مدت زمان طولاني مانند روز اول تر و تازه باقي بماند. افراد خيانت کار معمولا يک حالت اعتياد نسبت به معشوقه هاي خود پيدا مي کنند. آنها بارها و بارها تصميم مي گيرند تا به اين رابطه نا سالم خاتمه دهند، اما هر بار چيزي جز شکست عايدشان نمي شود. آنها قصد دارند اين کار را متوقف کنند، اما درست مثل قدرت جاذبه آهن ربا دو مرتبه به سمت او جذب مي شوند. بايد اذعان داشت که تنها در سايه عظمي راسخ و اراده اي استوار است که مي توان طلسم را شکست و به ارتباط نادرست پايان بخشيد.

اين مطلب که رابطه چطور شروع شده است و اينکه که چه چيز چراغ آنرا همچنان فروزان نگه مي دارد، دو مقوله کاملا متفاوت و جدا از هم هستند. شايد رابطه به دليل يک علاقه مشترک نسبت به موضوعي خاص و يا به دليل جاذبه جنسي آغاز شده باشد، اما تنها در صورتي مي تواند ادامه پيدا مي کند که گونه اي از علاقه عميق احساسي ميان دو نفر پديد آيد. البته عکس اين موضوع نيز صحت دارد، به اين معنا که دو نفر احساس مي کردند داراي پيوندهاي عاطفي ناگسستني هستند، اما رابطه صرفا به اين دليل ادامه پيدا مي کند که هر دو طرف به شدت از رابطه جنسي که با يکديگر برقرار مي کنند راضي بوده و نهايت لذت را مي برند. اين احتمال هم وجود دارد که رابطه به اين خاطر شروع شده باشد که زندگي مشترک هر يک از آنها رو به نابودي مي رفته اما به اين دليل ادامه پيدا کرده که کم کم حالت يک زندگي جداگانه را پيدا نموده و طرفين درگير تصور مي کردند که ارتباط آنها هيچ ربطي به زندگي مشترک اوليه شان ندارد.

همچنين بايد بدانيد که راه پايان بخشيدن به رابطه هاي اينچنيني و روش معلق سازي آن براي مدت زماني کوتاه دو مطلب کاملا مجزا مي باشند که درک مناسب هر يک از آنها از اهميت ويژه اي برخوردار است. اگر رابطه عاشقانه توسط خود فرد بي وفا پيش از رسوايي خاتمه پيدا کند، خيلي بهتر از اين است که با اولتيماتوم هاي همسر اول به پايان رسد. به علاوه اگر رابطه کم کم کاهش پيدا کرده تا نهايتا به پايان رسد خيلي بهتر از اين است که يک مرتبه همه چيز قطع گردد. اگر شما کسي باشيد که تصميم به قطع رابطه مي گيرد آنوقت فراموش کردن خاطرات برايتان خيلي راحت تر است.

4- آيا تو اصلا به من فکر مي کني؟


در درجه اول اگر فرد خيانت کار به احساسات و عواطف فرد مورد خيانت قرار گرفته فکر مي کرد، به هيچ وجه به فکر خيانت کردن به او نمي افتاد. معناي ناجوانمردي به کسي که مورد خيانت مي گيرد برنمي گردد بلکه به کسي مربوط مي شود که عمل خيانت از سوي او انجام پذيرفته است. افرادي که مورد خيانت قرار مي گيرند اغلب خود را مرکز تمام وقايع قرار مي دهند. آنها سوال مي کنند:"چطور توانستي يک همچين کاري را در حق من انجام دهي؟" حقيقت اينجاست که طرف درگير رابطه دوم، آنقدرها که بايد و شايد همسر خود را اصلا به حساب نياورده. آنها فقط خيانت مي کنند و به ندرت اتفاق مي افتد که عواقب تراژديک، حزن انگيز، و درد و رنجي را که به همسرانشان تحميل مي کنند را پيش بيني کنند.

اين واقعا براي کسي که مورد خيانت قرار گرفته سخت و عذاب آور است و به هيچ وجه نمي تواند درک کند که همسرش چگونه حضور او را در خانه ناديده گرفته و همه چيز را زير پا گذاشته. افکار مسموم ناخوانده دائما او را آزار مي دهند و براي يک لحظه هم که شده او را رها نمي کنند. نمي تواند تشخيص دهد که همسرش چگونه به خود اجازه داده که وارد يک رابطه نامشروع و بدون مجوز اجتماعي گردد.

5- به او در مورد رابطه مان چه گفتي؟


اين سوال به طور مستقيم مقوله وفاداري در ازدواج اول و ذات صميميت احساسي در رابطه دوم را مخاطب قرار مي دهد. همسر اول به طور حتم مي خواهد بداند که شريکش چه ميزان در مورد ازدواج و زندگي مشترکش با معشوقه اش صحبت کرده. او همچنين مي خواهد بداند که همسرش چه تصويري از او در ذهن معشوقه اش بر جاي گذاشته.

برخي از افراد خيانتکار در مورد زندگي مشترک خود نکات مثبتي به معشوقه هايشان مي گويند و از همسرشان تعريف مي کنند تا حس اندوه و تحقير معشوقه هايشان را برنگيزند. اما برخي ديگر همسران خود را همانند افرادي بي روح، سرد و غير صميمي به تصوير مي کشند. سخت است که بتوان تشخيص داد علت اين کار صرفا به عنوان تلاشي براي فريب دادن معشوقه است و يا اصلا آنها به طور طبيعي در درک پيمان هاي ازدواج در اشتباه هستند. به هر حال در هر دو حالت فرد پيمان شکن موظف است که با همسر خود در مورد مشکلات حقيقي رابطه صحبت کند مخصوصا در مورد آن مواردي که ترجيح مي دهد تنها با معشوقه خود در ميان بگذاريد. اين امر به زوجين کمک ميکند که يک بار ديگر زندگي مشترک خود را از ابتدا مرور کنند و سپس با مشکلات زناشويي به صورت کاربردي برخورد نمايند.

اگر از زندگي مشترک اوليه حفاظت نشود و طرفين هيچ گاه در مورد مشکلات با يکديگر گفتگو نکنند، فرصت حل مشکلات را از دست داده و هر يک از آنها اين تمايل را پيدا ميکنند که احساسات خود را در جايي ديگر تخليه کنند. برخي از افراد بي وفا سعي مي کنند با جداسازي اين دو مقوله از يکديگر هر دو زندگي را به طور جدا دنبال کنند. آنها اينطور خودشان را فريب مي دهند که چون براي ازدواج اول خود ارزش بسيار زيادي قائل هستند هيچ گاه دوست ندارند آن را به اتمام برسانند، اما از سوي ديگر مشکلات بسياري در رابطه اوليه وجود دارد آنها مجبور مي شوند که براي فرار از معايب ارتباط اول به نفر دوم روي بياورند.

6- آيا با هم در مورد عشق يا آينده هم صحبت مي کنيد؟


صحبت کردن در مورد عشق به احتمال قوي از وجوه اشتراک کاذب پرده برداري مي کند. شخص خيانتکار ممکن است تصور کند که عشق و ازدواج جزئي از يکديگر هستند. اگر معشوقه اعتراف کند که عاشق شده است، اين اعتراف آنقدر قشنگ همه چيز را توجيه ميکند که هيچ انکاري باقي نمانده و هر دو نفر با نهايت ظرافت گناهان و اشتباهات خود را مي پذيرند.

اگر شما شريک نامشروع هستيد نبايد در مورد رابطه جديد خود براي همسرتان داستان سازي کنيد و اطلاعات جعلي به او بدهيد. چرا که اين امکان وجود دارد که روزي پي به همه چيز ببرد، و آنوقت افکار ديگري را در سر بپروراند که نه تنها با حقيقت فاصله بسيار زيادي دارند بلکه بسيار دردناک تر از مسائل واقعي نيز هستند. اگر با معشوقه خود به اين فکر مي کنيد که: "زير گرما و نور خورشيد در کنار هم بنشينيد" و يا به او گفتيد که "دوستت دارم" لازم است که تمام اين مطالب را با همسر خود در ميان بگذاريد. اگر همسر شما خودش يک روزي متوجه شود که شما در مورد آينده و يا عشق با معشوقه خود صحبت مي کرديد و به او مي گفتيد که رابطه تان عشقانه نبوده و تنها يک دوستي معمولي به شمار مي رفته، آنوقت ديگر کاري از دستتان ساخته نيست، تمام تلاش هايتان نتيجه معکوس مي دهند، و آسيب هاي روحي - رواني جبران ناپذيري را به او وارد مي کنيد.

اگر شما کسي هستيد که مورد خيانت قرار گرفته ايد بايد تلاش زيادي بکنيد تا دريابيد داستان از چه قرار بوده. البته بدون اينکه در برابر او جبهه گيري کنيد و يا حرف هاي او را از صافي خودتان عبور داده و با عينک بدبيني شخصي به آن نگاه کنيد. خيانت حتي بدون وجود عشق هم مي تواند اتفاق بيفتد. شما بايد ازمسائلي که با سيستم فکري شما در مغايرت هستند با روي باز استقبال کنيد و آنها را قبول کنيد مگر اينکه يک مدرک معتبري پيدا کنيد که ثابت کند او قصد دارد يک تفسير ماست مالي شده تحويلتان دهد.

7- در معشوقه چه چيز خاصي مي بيني ؟


کسي که مورد خيانت قرار مي گيرد پس از مدتي يک تصويري از معشوقه دوم همسر خود در ذهن خود مجسم مي کند. اما البته هيچ گاه اين تصوير، تصوير کاملي از او نيست. تمام افرادي که تحت خيانت قرار مي گيرند، تمايل دارند تمام گناهان بر سر معشوقه ها بيندازند و قصد دارند اينطور به خود بقبولانند که همسران گول خور و بيچاره شان را آن معشوقه ها اغفال کرده و به دام انداخته اند.آنها نمي خواهند قبول کنند که فردي را که با او ازد.اج کرده اند، نقش بسيار فعالي در اين زمينه بازي مي کند و به همين دليل نفرت و خشونت بسيار زيادي را بر روي معشوقه وارد مي آورند.. بايد توجه داشت که اگرفرد پيمان شکن و بد عهد، يک شريک کامل و همه جانبه در زندگي خود داشته باشد، اهتمال اينکه خيانت شکل بگيرد تا حد بسيار زيادي کاهش پيدا مي کند.

مونا و امير به تازگي در مورد اينکه رابطه آقا با زري که کارمندش بوده در حال زياد شدن است جر و بحث مي کنند. مونا تصورش از زري يک زن بدکاره است که تنها هدفش بدست آوردن پول هاي امير است. اما از سوي ديگر امير او را يک فرد کارآمد و شايسته تلقي مي کند و به حس وظيفه شناسي او افتخار مي نمايد. اما هر چه امير ببشتر در مورد زري با همسرش صحبت مي کرد بيشتر به اين تتيجه مي رسيد که نمي تواند ارتباط بلند مدتي را با او برقرار کند زيرا او فرد دمدمي مزاجي است که هر ثانيه اخلاق و رفتارش در حال تغيير کردن است. از سوي ديگر مونا هم کم کم به اين درک دست پيدا کرد که امير به اين دليل از زري تقدير به عمل مي آورد که انرژي زيادي دارد و براي او ارزش و احترام زيادي قائل مي شود. در نتيجه آنها با هم يک تصوير کلي از زري به دست آورندن و آن هم اين بود که او يک دختر سخت کوش است که در عين حال رفتارها و شخصيت اخلاقي نابهنجاري دارد و براي بدست آوردن چيزهايي که ميخواهد از ناز و عشوه استفاده مي کند.

کساني که مورد خيانت قرار مي گيرند دودل هستند که به معشوقه ها حسد بورزند و به عنوان يک رقيب غير قابل مقايسه و بي همتا به آنها نگاه کنند؛ يا اينکه آنها را بي اعتبار کنند و به چشم يک انسان پست به آنها نگاه کنند. آنها با مطرح کردن سوالاتي در زمينه مشخصات فيزيکي، چهره، شخصيت، و دانش و عقل سعي بر اين دارد که دريابند آيا همسرشان به دنبال جاذبه هاي جنسي طرف مقابل بوده و يا به دنبال پيشرفت ها و موفقيت هاي او هستند. اين سوالات چندان کمکي به شما نخواهند کرد به اين دليل که هيچ گاه نمي توانيد پاسخ درست آنها را پيدا کنيد و دليل اصلي تمايل همسرتان به معشوقه ها را بيايد.

8- چه چيز رابطه نامشروع رو دوست داري؟ در کجاي آن احساس متفاوتي به تودست مي دهد؟


به جاي اينکه تمرکز خود را بر روي اين مطلب بگذاريد که معشوقه چه شکلي دارد و .... بهتر است از خلاقيت خود کمک بگيريد و بر روي اين تمرکز کنيد که همسرتان در رابطه نامشروع خود به چه چيزهايي مي رسد که در رابطه مشروع خود با شما از آنها محروم است. رابطه هاي جديد به افراد اين امکان را مي دهد که متفاوت باشند: احساس مثبت بودن بکنند، احساس سبکي کرده و بخشنده تر به نظر برسند. بسته به خصوصيات معشوقه، فرد بي وفا اين امکان را پيدا مي کند که بازي کردن در نقش هاي جديدي را امتحان کند: يک همسر بي علاقه و غير حساس از طريق تلقين شخصي و از خودگذشتگي تبديل به يک فرد پر انرژي مي شود. همسر او که از نظر جنسي اصلا از خود علاقه اي نشان نمي داد به واسطه شهوت جديد و اوهام شهواني همسرش به وجد مي آيد.

يک سوال خوب از فرد خائن اين است که "تو چه چيزي را در رابطه عاشقانه جديد تجربه کردي که دوست داشتي در زندگي زناشويي ات تجربه مي کردي؟" به هر حال کسي که زندگي اش را دوست داشته باشد مي تواند همسر خود را از اين لحاظ تغذيه کند و مانع انحراف او شود. در حقيقت براي کسي که مورد خيانت قرار گرفته خيلي سخت است که ببيند همسر بد عهدش دلش مي خواهد چيزها را که دوست دارد اول با معشوقه اش تجربه کند.

9- آيا قبلا هم موارد بي وفايي و خيانت وجود داشته و اگر پاسخ مثبت است شباهت آنها به اين دفعه چيست؟


اين يک موقعيت عالي براي بررسي طرح هر گونه بي وفايي و پرده برداري از آن به شمار مي رود. با يکديگر در مورد اينکه با وسوسه ها و فريب هاي گذشته چگونه مبارزه کرده و بر آنها فائق آمديد بحث و گفتگو کنيد. حتي اگر در موارد قبلي هيچ گاه پايتان از روي خط اصلي خارج نشده بود. در مورد هوس هاي گذشته و افتادن ها و لغزش ها کند و کاو و جستجو کنيد. اگر اين اولين واقعه محسوب نمي شود از خودتان سوال کنيد که چه شباهت و يا تفاوت هايي مي تواند با بقيه داشته باشد. آيا تجربه هاي پيشين مخلوطي از "سکس دهاني" يا "سکس محض" يا "عشق بدون سکس" را در بر داشته اند؟

افرادي که در مورد بي وفايي همسرانشان واکنشي نشان نداده و بدون هيچ گونه برخوردي قاطعي چنين کارهايي را از آنها قبول مي کنند، راه را براي خيانت هاي بعدي همسرانشان هموار تر مي سازند. و همسرانشان تصور مي کنند که اگر آنها بفهمد اصلا مسئله مهمي نيست. يک مرد بي وفا به من گفت که رابطه نامشروع او ارزشش را دارد! او اظهار داشت: "فقط دو هفته طول کشيد تا پول چيزي را که براي 6 ماه به من لذت مي دهد را در بياورم."

همه خانواده ها روي اين مسئله وقت نمي گذارند تا بنشينند در کنار هم و در مورد خيانت هاي گذشته با يکديگر صحبت کنند. شايد مردم ترجيح مي دهند که به آساني از همه اين صحبت ها بگذرند و اصلا دوست نداشته باشند دوباره خاطرات تلخ و درد آور گذشته را براي خود زنده کنند. اما بايد بدانيد که صحبت کردن در مورد اين موضوعات هيچ خللي به رابطه فعلي شما وارد نکرده و آلودگي آن به رابطه تان سرايت نخواهد کرد.

10- سکس بدون جلوگيري


سوال دشواري است اما جزء پرسش هايي است که شما بايد از همسر بد عهد خود بپرسيد. بي توجهي کردن به بيماري هاي مسري و امکان بروز حاملگي ار ريسک هاي بسيار خطرناکي است که از بي فکري محض نشئت مي گيرد. برخي از افراد پيمان شکن، پاسخ هاي خامي به اين پرسش مي دهند: "ما با عشق با هم رابطه برقرار مي کرديم و اصلا دوست نداشتيم طوري با هم رفتار کنيم که گويي تمام کارها از قبل برنامه ريزي شده." هر چند استفاده از قرص هاي ضد بارداري مي تواند به عنوان عاملي براي جلوگيري از حاملگي ناخواسته محسوب شود اما باز هم نمي توانند از سرايت بيماري هاي آميزشي جلوگيري کنند. افراد واقع بين محدودي هستند که ميتوانند معشوقه هايشان را نيز ناقل بيماري هاي آميزشي تصور کنند، به همين دليل اغلب نمي توانند پيشگيري هاي لازم براي داشتن رابطه جنسي سالم را داشته باشند.

سکس بدون استفاده از جلوگيري نشان مي دهد که فرد خيانتکار تا چه اندازه تحت تاثير معشوقه قرار مي گيرد و در آن زمان تا چه حد بي ملاحظه و بي پروا عمل مي کند. بدون هيچ گونه اعتراضي هم زن و هم مرد بايد براي تست ايدز و ساير بيماري هاي آميزشي به پزشک مراجعه کنند. رضايت به انجام يک چنين آزمايش هاي آن هم به صورت داوطلبانه، عملي از روي توجه و مراعات و احساس مسئوليت فرد بي وفا است که حداقل با اين کار خود مانع بروز مشکلات ديگر که همانا عدم وجود سکس در زندگي مشترک اوليه است، را نشان مي دهد.
سایر مطالب

اطلاعات پروازی های فرودگاه مهرآباد
اطلاعات پروازی های فرودگاه امام خمینی
اطلاعات پروازی های فرودگاه کیش
آژانس های چارتر کننده بلیت چارتر ارزان هواپیما انجمن صنفی مدیران فنیمحل تبلیغات:
به دلیل ارج نهادن به آگهی مشتریان، در این بخش حداکثر 5 آگهی نمایش داده می شود و از پذیرش تعداد آگهی بیشتر معذوریم.

"مرجع اطلاع رسانی صنعت توریسم" پایگاهی مستقل و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد که استفاده از خدمات آن رایگان بوده و مسئوليت تعیین صحت اطلاعات بر عهده بازدیدکننده می باشد.
© تمامی حقوق برای شرکت سپهر سیستم محفوظ است و کپی برداری از مطالب بدون کسب اجازه ممنوع می باشد. 

سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 1
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 2
سایت فروش بلیط چارتر , پرواز چارتر , بلیت چارتر و ارزان 3
3427   تعداد آژانس هاي ثبت شده:
1704   تعداد آژانس هاي فعال:
9688   تعداد پکيج هاي منتشر شده:
9496   تعداد فرودگاه هاي ثبت شده :
69   تعداد خطوط هوايي:
1297   تعداد بخشنامه هاي خطوط هوايي:
54   تعداد افراد جوياي کار:
50   تعداد موسسات جوياي کارمند: